Grįžti

Vakarų Europos NT verslo vektorius – kokybė

2019-10-11

„Inreal“ grupės NT analitiko Tomo Sovijaus Kvainicko įspūdžiai iš vienos didžiausių Europoje nekilnojamojo turto bei investicijų parodos Expo Real Miunchene

Rekordinis dalyvių skaičius – 2190 dalyvių iš 45 valstybių, ir daugiau nei 46 000 lankytojų iš 76 šalių – Expo Real parodos aktualumas bei svarba neblėsta jau dvidešimt metų. Pagrindinės šių metų temos – verslo procesų, analitinių įrankių skaitmeninė evoliucija, žemų palūkanų bei recesijos įtaka nekilnojamojo turto rinkai bei būsto kainų problema.

Investicinė aplinka

Nekilnojamojo turto sektorius – vienas iš nedaugelio, kurie ypač sėkmingai naudojasi „pigių pinigų“ politikos atvertomis galimybėmis. Sumažėjusi veiklos rizika ypač jaučiama tarp Vakarų Europos nekilnojamojo turto (NT) plėtotojų, kurie imasi ne tik tipinių verslo centrų bet skiria vis daugiau dėmesio novatoriškiems bei įdomiems projektams, kurie ne tik keičia miesto veidą, bet ir suformuoja naujos kokybės valdomo turto portfelį. Taip pat įmonės investuoja į personalą, besikeičiančius darbuotojų poreikius.

Modernus miestų planavimas

Miestų planavimo evoliucija – viena svarbių ExpoReal temų. Užsienio šalių pavyzdžiai puikiai iliustruoja, kad miestas, jo pastatai, infrastruktūra turi būti formuojami žmogaus patogumui, o nauji projektai turi peržengti tradicinio supratimo ribas, kas yra ypač aktualu dabartiniame Vilniaus miesto kontekste, svarstant ministerijų miestelio kūrimą, infrastruktūros objektų perkėlimą, profsąjungų rūmų griovimą ar Lukiškių kalėjimo iškėlimą. Vis daugiau dėmesio miestų planavime skiriama „co‘...“ erdvėms – pakilimą išgyvena tiek co-living, tiek co-working projektai. Jų esmė tampa ne tik bendrų vidinių erdvių dalinimusi, bet ir galimybė naudotis laboratorijomis bei kitais mokslo objektais.

Duomenų analitika

Technologijų eros vaisiai raškomi vis didesniame paslaugų lauke, ne išimtis ir NT. Analitinio darbo optimizavimas bei rezultatų gerinimas svarbus ne tik dėl taupomų veiklos sąnaudų, bet ir dėl naujų investavimo bei plėtros galimybių paieškos. Duomenų analitika suteikia naujus įrankius, kurie palengvina statistinės informacijos apdorojimą bei pateikimą tiek patenkinant individualių klientų poreikius, tiek ir teikiant informaciją žiniasklaidai bei visuomenės poreikiams. Didysis ketvertas pristatė automatizuotus turto vertinimo procesus, dinaminę pirminės bei antrinės rinkos duomenų analizės įrankius.

Kas toliau

Jei prieš kelerius metus daugelio NT valdytojų siekiamybė buvo auginti savo valdomo NT portfelį, šiuo metu tendencija keičiasi. Įmonės siekia ne dauginti, bet stabilizuoti valdomą turtą bei optimizuoti veiklą. Vyrauja požiūris, kad būtent aukštos kokybės projektai užtikrina nuomininkų lojalumą ir sumažina ekonomikos problemų įtaką. Verta pažymėti, kad net Brexit vertinamas ne tik kaip ekonominis sukrėtimas, bet, drauge, ir galimybė.

Susisiekite su mumis
Vardas
Telefonas
El. paštas*
žinutė