Grįžti

Vaikų ugdymo centras Pavilnyje

Menų studija
A. Kojelavičiaus g. 1, Vilnius

A+ energinės klasės 1420 kv. m rekonstruotas pastatas stovi daugiau nei 7 ha užimančio Augalų centro „Multiflora“ teritorijoje, Pavilnių regioniniame parke (A. Kojelavičiaus g. 1, Vilnius). Jame įsikūrė vaikų ugdymo centras – menų studija „Diemedis“.

„Idėja integruoti vaikų ugdymo įstaigą į Augalų centrą gimė pokalbiuose apie jaunąją kartą, tolstančią nuo gamtos. Šis sumanymas organiškai „prilipo“ prie INREAL grupės plėtros strategijos – kurti ypatingus projektus išskirtinėse vietose“, – teigė INREAL grupės vadovas Gediminas Pruskus.

Konkurse „Už darnią plėtrą 2019“ projektas pripažintas nugalėtoju visuomeninių projektų kategorijoje.

Atsižvelgiant į sklypo vietą regioniniame parke, šalia esančius Ancučių ir Pūčkorių kraštovaizdžio draustinius, pasirinkta „sodybos“ rekonstrukcijos vizija. Vieno aukšto kresni ir pailgi tūriai su dvišlaičiais stogais yra priderinti prie reljefo ir apjungti taip, kad sudarytų vidines erdves-kiemelius, būdingus etninėms sodyboms. Pastato skliautų puošyba atskleidžia detalių grožį ir santykio tarp mažo ir didelio pusiausvyrą. Įrengimui buvo naudojamos tik itin kokybiškos, ekologiškos, natūralios medžiagos, užtikrinančios aukščiausius aplinkosauginius reikalavimus. Pastato sandarumas atitinka A++ parametrus. Įrengtas geoterminis grindų šildymas ir vėsinimas, priklausomai nuo metų laiko, bei aukšto efektyvumo rekuperacinė vėdinimo sistema sukuria patalpose komfortišką mikroklimatą. Aukšti ir dideli patalpų langai praplečia patalpų erdves gamtos vaizdais. Investicijos į rekonstrukciją siekė 1,9 mln. eurų.

Objekto Vieta
Susisiekite su mumis
Vardas
Telefonas
El. paštas*
žinutė