Grįžti

Prieš karantiną kluptelėjo ir pirminė būsto rinka

2020-04-03

„Inreal“ grupės NT analitikės Kotrynos Griško komentaras apie 2020 vasario NT rinkos rezultatus

2020 balandžio 3 d. Vilnius, Kaunas, Klaipėda

Po itin aktyvios metų pradžios Vilniaus pirminėje būsto rinkoje, įsismarkavusi COVID-19 pandemija ir kovo viduryje paskelbtas karantinas sukrėtė ne tik mūsų kasdienybę, tačiau ir nekilnojamojo turto (NT) rinką. Nors ketvirčio rezultatas nėra prastas – iš viso suderėta dėl 1350 būstų – tačiau kovo mėnesį susitarta vos dėl 190 būstų, o tai 3 kartus mažiau nei vasarį ir 2019-ųjų kovą. Šiuo laikotarpiu savo planus pergalvoja tiek pirkėjai, tiek ir NT plėtotojai. Pastarieji persvarsto savo galimybes bei nebeskuba rinkai pristatinėti naujų projektų, tad kovo mėnesį rinka pasipildė vos 125 naujais būstais. Kainos, lyginant su praėjusių metų kovu, kol kas išlaiko nuosaikų augimą visuose segmentuose. Greita NT plėtotojų reakcija į galimą pardavimų kritimą neišaugino pirminės rinkos sandėlio ir jis liko panašiame lygyje kaip praėjusį mėnesį. Būsto likvidumo rodiklis sostinėje išlieka geras – 0,9 (visą turimą „sandėlį“ galima parduoti per maždaug 11 mėnesių), tačiau jis neatspindi trumpojo laikotarpio problemų dėl pandemijos.

Kauno miesto pirminė rinka banguojanti, po aktyvaus vasario, kovo mėnesį susitarta dėl 58 naujų būstų. Tikėtina, kad potencialas buvo gerokai didesnis, tačiau jį prislopino šalyje paskelbtas karantinas. Plėtotojai rinkai pristatė 3 naujus projektus – 88 butus (66 proc. ekonominės klasės, 34 proc. – vidutinės). Lyginant su praėjusių metų kovu, pirminės rinkos kainos išlaikė nuosaikų augimą visuose segmentuose. Pirminės rinkos sandėlis bei būsto likvidumo rodiklis išlieka panašiuose lygiuose, kaip ir vasarį.

Po rekordinio vasario, Klaipėdos pirminė rinka aprimo – čia susitarta dėl 23 naujų būstų. Stabtelėjo ne tik pirkėjai, bet ir pardavėjai – kovo mėnesį Klaipėdos pirminė rinka nebuvo papildyta naujais projektais, tad ir laisvų (laisvų ir rezervuotų) butų sandėlis sumažėjo iki 500 vnt. Lyginant su praėjusių metų kovu, pirminės būsto rinkos kainos ekonominiame ir vidutiniame segmentuose nuosaikiai augo, o prestižiniame – krito. Kadangi Klaipėdos prestižinio segmento būsto rinką sudaro nedaug projektų, kuriuose, palyginus, nedaug butų, bet koks pokytis turi įtakos kainos pasikeitimui. Būsto rinkos likvidumo rodiklis išlieka nepakitęs ties 1,2, kas rodo, jog visą naujų butų „sandėlį“, nesikeičiant rinkos situacijai, galima būtų parduoti per maždaug 15 mėnesių.

2020 kovo didžiųjų šalies miestų pirminės būsto rinkos rezultatai

Kotryna Griško, „Inreal“ grupės NT analitikė


Apie INREAL grupę

INREAL – tai ženklas idėjos, duodančios pradžią unikaliems projektams, pagrindą – profesionalioms paslaugoms ir pridėtinę vertę verslams, klientams ir partneriams. INREAL pozicionuoja kūrybiškumą kaip esminę vertybę dinamiškame verslo pasaulyje. INREAL grupė, kurią sudaro: UAB „Inreal, UAB „Inreal GEO bei UAB „Inreal“ valdymas su jos valdomomis įmonėmis plėtoja unikalius nekilnojamojo turto (NT) projektus bei teikia bene plačiausią Lietuvoje NT paslaugų spektrą. Jose šiuo metu dirba virš 90 darbuotojų 11-oje šalies miestų. Per 25 veiklos metus įgyvendinta virš 60 įvairios paskirties nekilnojamojo turto projektų, kurie pelnė pripažinimą ir apdovanojimus ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniuose konkursuose. Ketverius metus iš eilės INREAL grupei suteiktas Nacionalinio Nugalėtojo vardas prestižiniame Europos verslo apdovanojimų konkurse (European Business Awards). INREAL grupės įmonės priklauso UAB „Invalda privatus kapitalas“.Daugiau informacijos apie INREAL grupę:

Rūta Merčaitienė | INREAL grupės marketingo ir komunikacijos vadovė | +370 611 29 779 | ruta.mercaitiene@inreal.lt

Susisiekite su mumis
Vardas
Telefonas
El. paštas*
žinutė