Grįžti

Darbostogautojai skatina pokyčius viešbučiuose

2023-07-27

2023 m. liepos 27 d., Smiltynė. Nuo 2023 metų gegužės 1 d. iki liepos vidurio į Smiltynės Jachtklubą atvažiuojantys dirbti ir, kartu, pailsėti įmonių darbuotojai praleido 612 kolektyvinių darbostogų (workation) nakvynes (214 kambarių ar apartamentų). Tai – maždaug 3 kartus daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Dar apie 185 nakvynės (95 kambariai) yra užsakytos rugpjūtį.

Karantinas išmokė žmones pilnavertiškai, produktyviai dirbti nuotoliniu būdu ir atskleidė šios darbo formos patrauklumą. Galimybė kaitalioti darbo aplinką yra vertinama kaip privalumas. Sugrįžus į biurus, šie poreikiai niekur nedingo, todėl įmonės, siekdamos darbuotojų pasitenkinimo, bet norėdamos išlaikyti komandą drauge, ėmė naudoti kolektyvines darbostogas. Dažniausiai tokios darbostogos Smiltynės Jachtklube užtrunka 2-5 dienas. Vidurkis – 3 nakvynės. Populiariausias laikas – sezono pradžia ir pabaiga, kai sumažėja kainos ir bendras viešbučio užimtumas.

„Šiuo metu darbostogautojai sudaro dar santykinai nedidelę svečių dalį – apie 14 proc., tačiau matome šio segmento augimą ir potencialą, nes dirbti ir poilsiauti atvažiuoja ne tik įmonių komandos, bet ir pavieniai žmonės, kurie nepakliūva į statistiką, tad iš tiesų skaičius yra kur kas didesnis. Būna savaičių, kai Smiltynės Jachtklubas tampa dideliu biuru – kambariuose žmonės dirba kasdienį darbą, o kažkuriuo metu išeina į konferencijų salę, kur yra įrengta multimedija ir darbo vietos, ar lauką – komandiniams susitikimams. Didelė bendra viešbučio lauko erdvė kūrybiškai panaudojama komandiniam darbui, idėjų generavimui. Kolektyviniam pavakarojimui yra elingas. Esame įsigiję papildomų šaldytuvų, mikrobangų krosnelių, virdulių ir kitos reikalingos buitinės technikos“, – pasakoja Smiltynės Jachtklubo viešbučio vadovė Gintarė Kuršaitytė-Valaitienė.

Stengiamasi Smiltynės Jachtklubą pritaikyti darbostogautojų poreikiams, kurie yra kitokie nei įprastų poilsiautojų. „Ketiname perplanuoti Kajutkompanijos salę ir registratūrą, įrengiant ten papildomų darbo vietų. Planuojame investicijas į interneto greičio didinimą, kalbamės dėl šviesolaidžio. Tiems, kam patogiau dirbti iš kambarių, nupirksime lovos staliukus kompiuteriams. Nuo šio sezono birželio užmezgėme partnerystę su traukinuko, tuk-tuk‘ų įmonėmis – per mus galima užsisakyti grupės pavažiavimus iki Jūrų muziejaus ar paplūdimio. Kateriu galima paplaukioti po uosto akvatoriją, Klaipėdos senamiestį“, – sako G. Kuršaitytė-Valaitienė.

Smiltynės Jachtklubo viešbutyje nuo 2023 sezono pradžios (gegužės 1 d.) iki sezono vidurio (liepos 15 d.) įsigyta 4330 nakvynių – maždaug tiek pat, kiek ir 2022 metais atitinkamu laikotarpiu.


Apie Smiltynės Jachtklubą

Smiltynės Jachtklubas (Smiltynės g. 25, Klaipėda) – laivybos, poilsio ir renginių kompleksas Kuršių nerijoje, veikiantis po atkūrimo 2016 metais. Komplekso 3*Plius viešbutis, kuriame yra 33 standartiniai kambariai ir 32 apartamentai, priklauso UAB „Geruvis“ – INREAL grupės valdomai įmonei.

Daugiau informacijos:

Rūta Merčaitienė,

INREAL grupės marketingo ir komunikacijos vadovė, +370 611 29 779 ruta.mercaitiene@inreal.lt www.inreal.lt

Susisiekite su mumis
Vardas
Telefonas
El. paštas*
žinutė