Grįžti

Brangiausi didmiesčių butai nuo pigiausių skiriasi 200 kartų

2007-12-03

Vienas brangiausių butų Lietuvos didmiesčiuose kainuoja 10 mln. litų, o už pigiausius būstus prašoma iki 50 tūkst. litų, rodo nekilnojamo turto bendrovės „InReal" lapkričio mėnesio rinkos pasiūlos analizė Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Brangiausių sostinėje esančių apartamentų kaina siekia 10 mln. litų, o didžiausia vieno kvadratinio metro kaina Vilniuje viršija 25 tūkst. litų. Brangesnių butų kainos sostinėje svyruoja apie 3 mln. litų. Kaip ir Vilniuje, Klaipėdoje brangiausi butai kainuoja per 3 mln. litų, o kvadratinio metro kaina perkopia 18,5 tūkst. litų. Kaune brangiausi butai kainuoja apie 1,6 mln. litų, o kvadratinio metro kaina neviršija 12 tūkst. litų. Brangiausi būstai yra naujai statomų daugiaaukščių viršutiniuose aukštuose arba iki 1940-ųjų statytuose namuose Senamiestyje ir Centre.

Pasak „InReal" Tarpininkavimo departamento vadovo Mindaugo Šimkaus, šiuo metu rinkoje esanti prabangių butų pasiūla tik iš dalies atitinka potencialių pirkėjų kokybinę paklausą. Nusiteikimas mokėti didžiausią galimą kainą už būstą lemia ir tokių pirkėjų norą įsigyti ne tiesiog nekilnojamą turtą geroje vietoje, bet gauti objektą, kuris pilnai atitiktų specifinius poreikius. „Vis dėlto neretai brangesnių būstų erdvės jau būna suplanuotos ar perplanuotos, daugelis tokių būstų parduodami su ten esančia įranga ir baldais, kas pakelia tokių objektų kainą, bet nepadidina jų kokybės", - sakė M. Šimkus.

Patys pigiausi būstai visuose šalies didmiesčiuose yra bendrabučio tipo kambariai, kur vonia, tualetu ir virtuve dalinasi kelios šeimos. Priklausomai nuo miesto iki (Kaune) arba virš (Vilniuje) 100 tūkstančio litų kainuotų ir vienas ar keli kambariai mediniame name, kurį tektų šildyti malkomis, be to, už sienos gyventų viena ar kelios šeimos. Kaip mažesnės kainos privalumai išskiriamos šarvuotos durys, kodiniai laiptų užraktai, sandėliukas ar rūsys, ramūs kaimynai.

Iš visų trijų didmiesčių pigiausius butus, kurių kvadratinio metro kaina neperkopia 3 tūkst. galima rasti Kaune. Mažiausia buto kaina šiek tiek viršija 50 tūkst. litų. Pigiausi bendrabučio tipo butai Vilniuje kainuoja apie 65-75 tūkst. litų. Tokių vidutiškai 21 kv. metrų ploto butų kvadratinio metro kaina siekia apie 3,8 tūkst. litų. Didžiausia pasiūla - Naujininkų mikrorajone.

Klaipėdoje didžiausia pigesnių butų pasiūla yra už miesto ribų - rajonuose ir kaimuose, keliais kilometrais nutolusiuose nuo miesto. Čia vieno kambario butą iki 30 kv. metrų galima įsigyti už sumą, neviršijančią 50 tūkst. litų. Neretai siūlomi mediniai namai su patogumais lauke. Pigesnių butų pačioje Klaipėdoje vieno kvadratinio metro kaina viršija 4 tūkst. litų.

Papildomos informacijos teirautis:

Mindaugas Šimkus, „InReal" Tarpininkavimo departamento vadovas

Tel. (8 5) 275 5009, mob. (8 611) 25 264. el.p. mindaugas.simkus@inreal.lt

Inga Smirnovienė, „InReal" Komunikacijos ir rinkotyros skyriaus vadovė

Tel. (8 5) 275 3856, mob. (8 614) 53 880, el. paštas inga.smirnoviene@inreal.lt

Susisiekite su mumis
Vardas
Telefonas
El. paštas*
žinutė