Grįžti

Smiltynės Jachtklubas – geriausias metų visuomeninis ir rekreacinis projektas

2018-12-06

2018 m. gruodžio 6 d., Vilnius. Konkurse „Už darnią plėtrą“ INREAL grupės išplėtotas Smiltynės Jachtklubas pripažintas geriausiu metų visuomeniniu ir rekreaciniu projektu. Laivybos, poilsio ir renginių komplekso Kuršių nerijoje plėtra vyko dviem etapais – nuo 2015 iki 2017 metų. Per šį laikotarpį Smiltynės Jachtklubas buvo iš pagrindų atnaujintas.

Smiltynės Jachtklubo pergalė rodo, kokia svarbi tampa nekilnojamojo turto sektoriui ne tik darni plėtra, bet ir integracija su bendruomene, kitais verslais bei visuomeninėmis iniciatyvomis. Atvirumas naujoms idėjoms ir kūrybiškas jų įgyvendinimas kilsteli socialiai atsakingo verslo sąvoką į aukštesnį lygmenį bei suteikia ilgalaikę vertę visam regionui“, – sako INREAL grupės vadovas Gediminas Pruskus.

Pasak LNTPA direktoriaus Mindaugo Statulevičiaus, Smiltynės Jachtklubas buvo įvertintas dėl kelių aspektų. „Visų pirma, jis atvėrė visuomenei Smiltynę – Klaipėdos miesto dalį, kuri iki tol nesulaukdavo daug lankytojų. Smiltynės Jachtklubas, teikiantis įvairias paslaugas: apgyvendinimo, maitinimo, pramogų tapo atviras įvairioms socialinėms iniciatyvoms. Kitas svarbus dalykas – buriuotojų bendruomenė gavo nuolatinę vietą, kur gali susirinkti, pasikviesti užsienio svečių ir pan. Trečias aspektas – teritorijos, kuri iki šio projekto buvo smarkiai apleista, nepuošianti mūsų pajūrio, sutvarkymas. INREAL grupė parodė drąsą tapti flagmanais ir imtis šio projekto, kuris tapo įvairialypiu kompleksu“, – teigia M. Statulevičius.

Sezono metu 3*PLIUS Smiltynės Jachtklubo viešbutis gali priimti iki 140 suaugusių žmonių. Buvusiose administracinėse patalpose įrengta konferencijų salė tapo ne tik viešbučio svečių, bet ir Smiltynės bendruomenės renginių vieta.

I rekonstrukcijos etapo projektuotojai – „Senojo miesto architektai“ – įsijungė į pirmąją Smiltynės Jachtklubo teritorijos plėtros komandą. Jie išlaikė buvusio viešbučio struktūrą pritaikydami ją šiuolaikinių poilsiautojų poreikiams.

II etapo projektuotojai ir architektai – „Sprik“ – atliko mažųjų elingų konversiją į viešbučio apartamentus. Jie pasirinko sprendimus, kurie nesuardė senųjų elingų formų, konstrukcijų ir net detalių. Buvo išsaugotas plytinis fasadas, grubios gelžbetonio konstrukcijos, patalpų formos ir tūriai, rekonstruoti didžiųjų elingų vartai. Pagrindine interjero idėja tapo horizontali „horizonto“ linija, sujungiantį apartamentus ir uostą į vieną lygį. Linija išreikšta per spalvą, kuri skiria kambarį į dvi dalis. Vaizdine jungtimi su gamtiniu horizontu tapo terasos bei langai ir pro juos atsiveriančios marios ar pieva.

Erdvioje 3 ha teritorijoje įrengta laisvalaikio zona su „didžiausio Lietuvos baseino“ instaliacija bei vaikų žaidimų aikštele. Smiltynės Jachtklube veikia restoranas, uoste ištisus metus priimami ir saugomi įvairių dydžių jachtos ir kateriai. Dviejuose pilnai renovuotuose baseinuose – 65 laivų švartavimosi vietos nuo 3 iki 15 metrų. Teikiamos visos laivų aptarnavimo paslaugos.

Bendradarbiaujant su vaikų globa besirūpinančiomis institucijomis, buriuotojų klubais ir asociacijomis, verslo įmonėmis bei Lietuvos prezidentės globojamu projektu „Už saugią Lietuvą“ Smiltynės Jachtklubo komplekse organizuojami socialinės atsakomybės renginiai. 2018 metais pristačius Smiltynės Jachtklubą Europos verslo apdovanojimų (European Business Awards) konkurse, INREAL grupei suteiktas Nacionalinio Nugalėtojo vardas.

Konkursą „Už darnią plėtrą“ kasmet organizuoja Lietuvos nekilnojamojo turto asociacija (LNTPA) kartu su Darnios plėtros akademija.

APIE INREAL

INREAL – tai ženklas idėjos, duodančios pradžią unikaliems projektams, pagrindą – profesionalioms paslaugoms ir pridėtinę vertę verslams, klientams ir partneriams. INREAL pozicionuoja kūrybiškumą kaip esminę vertybę dinamiškame verslo pasaulyje. INREAL grupė, kurią sudaro: UAB „Inreal valdymas“, UAB „Inreal“ ir UAB „Inreal GEO“ teikia bene plačiausią Lietuvoje nekilnojamojo turto paslaugų spektrą. Jose šiuo metu dirba virš 90 darbuotojų 11-oje šalies miestų. Per daugiau nei 20 veiklos metų įgyvendinta virš 50 įvairios paskirties nekilnojamojo turto projektų, kurie pelnė pripažinimą ir apdovanojimus ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniuose konkursuose. Trejus metus iš eilės INREAL grupei buvo suteiktas Nacionalinio Laimėtojo vardas prestižiniame Europos verslo apdovanojimų konkurse (European Business Awards) Verslo ir aplinkos darnos kategorijoje.

Daugiau informacijos:

Rūta Merčaitienė

INREAL GRUPĖS

marketingo ir komunikacijos vadovė

+370 611 29 779

ruta.mercaitiene@inreal.lt

Susisiekite su mumis
Vardas
Telefonas
El. paštas*
žinutė