Grįžti

Kas trečias Lietuvos gyventojas norėtų gyventi nuosavame name arba naujesnės statybos būste

2007-04-19

Kas trečias Lietuvos gyventojas norėtų gyventi nuosavame name arba naujesnės statybos būste - tokį pageidavimą išreiškė atitinkamai 36,3 proc. ir 36,8 proc. apklaustųjų, dalyvavusių tyrime, kurį nekilnojamojo turto bendrovės „InReal" užsakymu atliko „Spinter tyrimai".

Labiausiai nuosavame name norėtų gyventi kauniečiai (41,9 proc.) ir klaipėdiškiai (38,6 proc.). Gyvenimą nuosavame name rinktųsi ir 32,4 proc. vilniečių. Naujesnės statybos būsto pageidautų vidutiniškai 38,5 proc. vilniečių ir kauniečių bei 30 proc. klaipėdiškių.

Didelė dalis apklaustųjų (41 proc.) taip pat rinktųsi didesnį būstą. Daugiau gyvenamosios erdvės labiausiai norėtų vilniečiai (46,2 proc.), kiek mažiau kauniečiai ir klaipėdiškiai (atitinkamai 34,2 ir 37,3 proc.).

„Ilgą laiką populiariausi buvo gana mažo ploto, vieno ar dviejų kambarių nauji butai, kuriuos įsigyja daug jaunų šeimų. Natūralu, kad šeimoms didėjant atsiranda didesnio būsto poreikis, be to, didesnio ploto būstą leidžia įsigyti ir augančios gyventojų pajamos", - sako „InReal" Tarpininkavimo departamento vadovas Mindaugas Šimkus.

39 proc. Lietuvos gyventojų džiaugtųsi ir pigesne būsto eksploatacija, kurios mažėjimas svarbiausias būtų vilniečiams (45,2 proc). ir Kauno gyventojams (37,6 proc.), kiek mažiau klaipėdiškiams (25,3 proc.).

Lyginant šių metų pradžios ir 2005 m. duomenis, beveik per pusę nuo 16 iki 8,3 proc. sumažėjo pageidaujančiųjų būsto arčiau miesto centro. Labiausiai centro trauką jaučia uostamiesčio gyventojai - apie 12 proc. Vilniuje ir Kaune būsto arčiau centro norinčiųjų gyventi skaičius neviršyja 10 proc.

Atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad namą arba didesnį būstą daugiau rinktųsi moterys (38-43 proc.), o pigesnė eksploatacija labiau rūpi vyrams (apie 41 proc.). Be to, didesnis būstas domintų daugiausiai tarnautojus ir darbininkus (apie 44 proc.), o namas - vidutinio ir aukščiausio lygio vadovus (apie 52 proc.).

„Apklaustųjų išreikšti didesnio būsto, naujesnės statybos ir namo arba kotedžo ne miesto centre poreikiai pamažu koreguoja ir būsto rinkos tendencijas. Vis daugiau naujų projektų siūloma daugiau žalių plotų turinčiuose vietose, naujakuriams siūlomi būstai dažnai turi erdvius balkonus, verandas, atskirus įėjimus, suteikiančius daugiau privatumo ir primenančius gyvenimo name sąlygas", - sako M. Šimkus.

Apklausa buvo atlikta 2007 m. vasario - kovo mėn. Apklausoje dalyvavo apie 800 didžiausių Lietuvos miestų gyventojų.

Apie „InReal"

„InReal" - „Invaldos" įmonių grupei priklausanti viena didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto bendrovių, tarpininkaujanti perkant, parduodant ir nuomojant nekilnojamąjį turtą, teikianti kilnojamojo ir nekilnojamojo turto vertinimo paslaugas. Pagrindinis „InReal" biuras yra Vilniuje, bendrovė turi atstovybes Kaune, Klaipėdoje, Rygoje (Latvija) ir Kijeve (Ukraina).

Papildomos informacijos teirautis:

Mindaugas Šimkus, „InReal" Tarpininkavimo departamento vadovas

Tel. (8 5) 275 5009, mob. (8 611) 25 264

Inga Smirnovienė, „InReal" Komunikacijos ir rinkotyros skyriaus vadovė

Tel. (8 5) 275 3856, mob. (8 614) 53 880, el. paštas: inga.smirnoviene@inreal.lt

Susisiekite su mumis
Vardas
Telefonas
El. paštas*
žinutė