Grįžti

INREAL plėtojamas „Dangės krantinių“ projekto fasadas pasipuošė Autentiškumo ženklu

2017-10-17

2017 m. spalio 17 d. Klaipėda. Šiandien ant INREAL plėtojamo „Dangės krantinių“ (Turgaus g. 37A) projekto fasado atidengtas Autentiškumo ženklas. Šiuo ženklu ir sertifikatu apdovanojami autentiškai atkurti pastatai, išsaugojęs unikalias istorines savybes, pritaikant juos naujam gyvenimui. Ta proga vykusio renginio kalbėtojai: Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Kultūros paveldo departamento prie LR Kultūros ministerijos direktorė Diana Varnaitė bei Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorius Mindaugas Statulevičius susirinkusiems pabrėžė „Dangės krantinių“ projekto svarbą uostamiesčio istorijai, paveldui ir darnios plėtros kultūrai, kuriančiai pridėtinę vertę nekilnojamajam turtui.


Klaipėda gali didžiuotis išskirtinai jaukiu senamiesčiu, menančiu turtingą miesto istoriją. Todėl džiugu, kad ir Klaipėdos širdyje investuojantys verslininkai suvokia istorinės miesto dalies svarbą bei jautrumą ir siekia išsaugoti tai, kas yra autentiška ir labai vertinga. Kuriant ypatingoje vietoje – būtini ir ypatingi sprendimai, o tokių projektų įgyvendinimas – įrodymas, kad tikrai įmanoma sukurti šių laikų kokybę deramą pagarbą atiduodant istoriniam palikimui“, – kalbėjo Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Labai džiaugiuosi, kad šiandien turiu itin vertingą progą sveikinti INREAL komandą, o kartu ir visą Klaipėdos miestą. Kaip įvairios paskirties kompleksas ant Dangės kranto INREAL atstatyti istoriniai druskos sandėliai aktualizuoja Klaipėdos miesto istorinį ir kultūrinį tapatumą, turtindami klaipėdiečius tik jiems būdinga saviverte. Nuo pat pradžių šis projektas buvo vystomas su dideliu dėmesiu atstatomam kultūros paveldui ir aukšta profesionalia išmone. „Dangės kratinių“ projektas yra puikus autentiško požiūrio į kultūros paveldą ir jo vystymą pavyzdys“, – kalbėjo Kultūros paveldo departamento prie LR Kultūros ministerijos direktorė Diana Varnaitė.

„Dangės krantinės“ įdomiai, vertingai ir kokybiškai atgaivino Klaipėdos miesto Senamiestį ir prikėlė jo istoriją gyventi. Tai padeda kurti Klaipėdos veidą ir grąžinti žmones į miesto centrą“, – pabrėžė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorius Mindaugas Statulevičius

Pasak INREAL vadovo Gedimino Pruskaus, „Dangės krantinės“ tapo ypatingu iššūkiu net įmonei, kurios moto „unikalūs projektai išskirtinėse vietose“. „Jei skaičiuoti nuo pat teritorijos plėtros pradžios, tai užtruko daugiau nei dešimtmetį, ir tai yra tikrai ilgas laikas. Todėl esame laimingi, jog tokie darnios plėtros projektai yra įvertinami tiek šalies, tiek ir Europos mastu – tai yra motyvacija verslui prasmingai investuoti ir kurti pridėtinę vertę visuomenei“, – teigė G. Pruskus.

Renginyje dalyvavusi Klaipėdos universiteto dėstytoja, archeologė dr. Raimonda Nabažaitė papasakojo apie šios, vienos seniausių uostamiesčio teritorijų, istoriją ir archeologinių tyrimų metu sukauptas neįkainojamas žinias apie Klaipėdos miestą ir jo gyventojus.

Apie „Dangės krantines“
INREAL plėtojamos „Dangės krantinės“ – vienas iš dviejų pirmųjų Autentiškumo ženklu sertifikuotų projektų. Klaipėdos Senamiestyje (Turgaus g. 37A) ant Dangės upės kranto restauruoti-rekonstruoti istoriniai sandėliai. XVI–XVII amžiuje čia stovėjo dvi, vokiečių ir lietuvių bendruomenėms skirtos, bažnyčios. Dėl strateginių gynybos sumetimų viena jų buvo nugriauta, o kita perkelta. Laikui bėgant gynybinėms sienoms prarandant svarbą, teritorija perduota versliems miestiečiams. Jūros druskos sandėlius čia keitė silkių rūšiavimo sandėliai, o po Antrojo pasaulinio karo čia įsikūrė konditerijos fabrikas. Saldainių fabrikas išsaugojo senąjį sandėlį – buvo paliktos visos XVIII-XIX amžiaus medinės laikančiosios konstrukcijos. Pastatas buvo apmūrytas raudonomis molio plytomis, kurios 2017 metų konversijos metu buvo nuardytos, atidengiant fachverkinės architektūros detales. Restauruojant-rekonstruojant pastatą išsaugotos vidaus medinių konstruktyvinių rėmų konstrukcijos. Vietoje nuardyto nevertingo raudono mūro kiauto, išorines sienas papuošė klinkerio plytelių apdaila ir būdingi uostamiesčio architektūrai mediniai fachverkai, atkurti pagal išlikusius fragmentus ir analogus. Stogas uždegtas molio čerpėmis. Bendra Turgaus g. 37 ir 37A teritorijos plėtros vertė – 3 mln eurų. 2015 metais už „Danės užutėkio“, o 2016 metais už „Dangės krantinių“ projektus INREAL laimėjo Europos Verslo Apdovanojimų (European Business Awards) Nacionalinio nugalėtojo titulą.

Daugiau informacijos apie Autentiškumo projektą - www.autentiska.lt.
Daugiau informacijos apie „Dangės krantinių“ projektą – www.dangeskrantines.lt
„Dangės krantinių“ projekto pristatymo video čia.

APIE INREAL

Inreal grupė, kurią sudaro: UAB „Inreal valdymas“, UAB „Inreal“ ir UAB „Inreal GEO“ teikia bene plačiausią Lietuvoje nekilnojamojo turto paslaugų spektrą. Inreal grupės įmonės priklauso AB „Invalda privatus kapitalas". Jose šiuo metu dirba virš 100 darbuotojų, įmonių biurai ar atstovybės veikia 11 šalies miestų (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Mažeikiai, Alytus, Plungė, Utena, Tauragė, Radviliškis). Valdoma apie 120 000 kv. m komercinių patalpų, tarpininkaujama nuomojant ar parduodant daugiau nei 550 tūkstančių kv. m komercinių patalpų, virš 550 gyvenamojo būsto objektų, per 300 sklypų, 50 gyvenamojo būsto projektų, 24 investiciniuose objektuose ar jų portfeliuose. Per metus parengiama daugiau nei 4 900 vertinimo ataskaitų, per 80 konsultacijų (galimybių studijų, investicinių memorandumų, rinkos tyrimų). Įvertinto turto vertė viršija 725 milijonus eurų. Per daugiau nei 20 veiklos metų įgyvendinta virš 50 įvairios paskirties nekilnojamojo turto projektų, kurie pelnė pripažinimą ir apdovanojimus ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniuose konkursuose. Šiuo metu vystomi nekilnojamojo turto projektai: „Marių verandos“ Neringoje, „Dangės krantinės“ Klaipėdoje bei verslo centras Vilniuje HIGHWAY. 2015/16 ir 2016/17 metais Inreal grupei buvo suteiktas Nacionalinio Laimėtojo vardas prestižiniame Europos verslo apdovanojimų konkurse (European Business Awards) Verslo ir aplinkos darnos kategorijoje.

Daugiau informacijos:
Rūta Merčaitienė
INREAL marketingo ir komunikacijos vadovė
+370 611 29779 | ruta.mercaitiene@inreal.lt


Susisiekite su mumis
Vardas
Telefonas
El. paštas*
žinutė