Grįžti

Balandį pirminė būsto rinka išlaikė aktyvumą, nors kovo rekordų neperšoko

2019-05-07

„Inreal“ NT analitikės Kotrynos Griško komentaras

2019 m. balandį pardavimai Vilniaus pirminėje būsto rinkoje išlaikė didelį aktyvumą. Buvo parduota 517 naujų butų. Didžiausią pardavimų dalį sudarė ekonominės klasės butai. Neparduotų butų sandėlis sostinėje išliko panašios apimties kaip ir kovo mėnesį – 4798 nauji būstai. Rinkai pasiūlyti 489 butai naujuose projektuose. Daugiausia buvo pasiūlyta ekonominio ir vidutinio segmento būstų, kurių didžiąją dalį sudarė projekto Šnipiškėse II etapo butai. Balandį pasiūlyta 26 proc. mažiau nei kovą. Kainos ekonominiame ir vidutiniame segmente išlaikė nuosaikaus augimo tendenciją. Prestižiniame – beveik nekito. Vilniaus būsto rinkos likvidumo (sveikatos) indeksas pagerėjo iki 1,0 (visą turimą „sandėlį“ galima parduoti per 1 metus), kas reiškia idealią rinkos būklę.

Kauno pirminė rinka nepakartojo kovo mėnesio pardavimų rekordo, tačiau išliko stabili. Parduoti 69 butai, lyginant su kovu – 19 proc. mažiau. Pirminei rinkai pasiūlytas 51 butas ekonominės ir vidutinės klasės naujuose projektuose Vilijampolės ir Žaliakalnio rajonuose. Neparduotų butų sandėlis išliko panašios apimties kaip ir kovą – 936 nauji būstai. Kainos ekonominiame ir vidutiniame segmente smuktelėjo, o prestižiniame paaugo 9 proc. lyginant su praėjusių metų balandžiu. Kauno būsto rinkos likvidumo (sveikatos) indeksas išlaikė 1,5 reikšmę, kas rodo, jog visą naujų butų „sandėlį“, nesikeičiant rinkos situacijai, galima būtų parduoti per 1 metus ir 6 mėnesius.

Nauji būsto projektai, startavę kovo ir balandžio mėnesiais, išaugino Klaipėdos pirminės NT rinkos pardavimus 26 proc. ir išlaikė naujų butų sandėlį panašioje būklėje. Rinkai buvo pasiūlyti 45 ekonominės klasės butai naujame projekte rytinėje uostamiesčio dalyje. Neparduotų butų sandėlis išliko panašios apimties kaip ir kovo mėnesį – 682 nauji būstai. Kainos išliko stabilios. Klaipėdos būsto rinkos likvidumo (sveikatos) indeksas išlaikė 2 reikšmę, kas rodo, jog visą naujų butų „sandėlį“, nesikeičiant rinkos situacijai, galima būtų parduoti per 2 metus. Tai yra ribinė reikšmė. Sveikoje NT rinkoje likvidumo indeksas neturėtų viršyti 2.

NT rinkos kardiograma. 2019 balandis

„Inreal“ NT analitikė Kotryna Griško

APIE INREAL GRUPĘ

INREAL – tai ženklas idėjos, duodančios pradžią unikaliems projektams, pagrindą – profesionalioms paslaugoms ir pridėtinę vertę verslams, klientams ir partneriams. INREAL pozicionuoja kūrybiškumą kaip esminę vertybę dinamiškame verslo pasaulyje. INREAL grupė, kurią sudaro: UAB „Inreal“, UAB „Inreal GEO“ bei UAB „Inreal valdymas“ su jos valdomomis įmonėmis plėtoja unikalius nekilnojamojo turto (NT) projektus bei teikia bene plačiausią Lietuvoje NT paslaugų spektrą. Jose šiuo metu dirba virš 90 darbuotojų 11-oje šalies miestų. Per 25 veiklos metus įgyvendinta virš 60 įvairios paskirties nekilnojamojo turto projektų, kurie pelnė pripažinimą ir apdovanojimus ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniuose konkursuose. 2015/16, 2016/17 ir 2017/18 metais INREAL grupei buvo suteiktas Nacionalinio Nugalėtojo vardas prestižiniame Europos verslo apdovanojimų konkurse (European Business Awards). 2018 m. pelnytas pagrindinis prizas konkurse „Už darnią plėtrą".

Daugiau informacijos:

Rūta Merčaitienė

INREAL GRUPĖS marketingo ir komunikacijos vadovė

+370 611 29 779 | ruta.mercaitiene@inreal.lt

Susisiekite su mumis
Vardas
Telefonas
El. paštas*
žinutė